P30i

دانلود کتاب رمان فساد در کازابلانکا اثر طاهربن جلون

خلاصه داستان :مراد کارمند شریف ودرستکار وپایبند به مبادی اخلاق که در وزارت مسکن وشهرسازی مشغول بکار است بعلت پایبندی به اصول از مسیر صحیح زندگی اجتماعی منحرف نشده وازآنجا که به دلیل همین پاک زیستی زندگی محقرانه ای دارد دائما تحت فشار زنش (حلیمه)واطرافیان برای بهبود شرایط زندگی اش قرار دارد.
ازسوی دیگر او زد و بندها و رشوه گیری ها و امور خلاف قانون معاونش حاج حمید ناظر است ومی بیند حاج حمید از بستر چنین سیاهکاری هایی چه زندگی مجلل ومرفه ای بهم زده است .
مراد برای زیستن شرافتمندانه با وسوسه های بیرونی ودرونی همواره در تقابل است تا اینکه روزی بر اثر مجموعهای از فشارهای خانوادگی و اجتماعی این وسوسه ها بر او غالب شده و درنتیجه او نخستین رشوه را دریافت می نماید .
اوبا دریافت این رشوه کلان به سراغ دختر خاله بیوه اش (ناجیه )که عشق دوران جوانی مراد بوده است ،می رود دررستورانی گرانقیمت به صرف غذا می نشیند با زن خیابانگردی بنام (نادیه )آشنا شده وبه خانه او می رود و با او طرح دوستی می ریزد . دخترش رایه مسافرت می برد و..
این لغزش ضمن رفاه ظاهری مراد را در ترس و وحشت و کابوس دائمی قرار میدهد تا اینکه بازرسانی از جانب دولت برای بررسی وضعیت حسابها به محل کار مراد مراجعه می کنند و درانجا متوجه می شوند یک ماشین تحریر قدیمی که مراد چندی قبل آن را برای استفاده دخترش یطور امانی به خانه برده است ،در اداره وجود ندارد واین سرآغاز یک سلسله ماجرا وتداوم کابوس های درونی مراد است و…

رمـز فـایل : www.p30i.com

دیدگاه‌ها (0)

*
*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.