P30i

دانلود کتاب داستان جمشید شاه نوشته مهرداد بهار

در مورد نویسنده :
مهرداد بهار در دهم مهرماه ۱۳۰۸ ه.ش. در خانواده محمد تقی ملک الشعرا بهار در تهران چشم به جهان گشود.وی پنجمین فرزند ملک الشعرای بهار بود.تحصیلات ابتدایی را در دبستان “جمشید جم” سپری کرد ودوره متوسطه را در دبیرستانهای “فیروز بهرام” و “البرز” تهران به پایان رسانید.
پس از اتمام دبیرستان به دانشکده ادبیات دانشگاه تهران رفت ودر رشته زبان وادبیات فارسی به تحصیل پرداخت.
سال ۱۳۳۴ در دانشگاه تهران ثبت نام کرد ودر ۱۳۳۶، دوره کارشناسی زبان وادبیات فارسی را به پایان برد.در زمستان ۱۳۳۷ برای ادامه تحصیل در حوزه ایران شناسی به لندن رفت ودر پاییز ۱۳۳۸ در مدرسه زبانهای شرقی وآفریقایی گروه مطالعات ایرانی دانشگاه لندن نیز نزد استادانی چون والتر هنینگ، مری بوریس، هارولد بیلی، دی.ان.مکنزی وه.بیوار به مطالعه وپژوهش پرداخت.دوره کارشناسی ارشد را در رشته مطالعات کهن ومیانه ایرانی که شامل تاریخ وفرهنگ وزبانهای ایران باستان بود، در سال ۱۳۴۲ به پایان برد.آنگاه دو سال دیگر در دوره دکتری برای رساله ای با عنوان “آفرینش در اساطیر ایران” زیر نظر مری بوریس پژوهش کرد.اما سر انجام پس از شش سال اقامت در انگلستان به ایران بازگشت، در حالی که در آنجا از رساله دکتری خود دفاع نکرده بود.
پس از بازگشت به ایران وارد دانشگاه تهران شد ودر گروه تازه تاسیس زبان شناسی وفرهنگ وزبانهای باستانی زیر نظر دکتر صادق کیا رساله دکتری خود را تکمیل کرد ودر سال ۱۳۴۵ موفق به اخذ درجه دکترا در این رشته شد ویک سال در آنجا تدریس کرد.

رمـز فـایل : www.p30i.com

دیدگاه‌ها (0)

*
*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.